آموزش سرویس کولرگازی

ساخت وبلاگ

آموزش خدمت کولر گازی و شستشوی پنل فرنگی

همان گونه که در مقاله ها قبل هم ذکر کردیم , خدمت کردن به موقع کولر گازی یک کدام از مساله مضاعف مهمی است که منجر نگهداری سالم و بازدهی کولرگازی می شود . با وجود این اهمیت زیاد بالا , خدمت کردن یک کولر گازی کاری دوچندان راحت است و در شرایطی که اندکی تخصص فنی داشته باشید می‌توانید به راحتی و در خانه خویش کولرگازی را خدمت کرده و مراجعه به یک خدمت کار کولر غنی گردید . خدمت کولر گازی به دو بخش اکثر تقسیم می شود . بخش اولیه شستشوی پنل داخلی کولر گازی است که کارشناسان دکان اینترنتی یکنام تا قبل از این در مقاله ای مستقل و به طور مفصل راجع به آن مشاجره کرده اند و می‌توانید مقاله اموزش خدمت و شستشوی پنل داخلی کوار گازی را مطالعه فرمایید .

بخش دوم خدمت کولرهای گازی مرتبط با شستشوی پنل فرنگی کولرهای گازی یا این که به عبارتی کندانسور آن ها است . در‌این مقاله قصد داریم به طور مفصل راجع‌به طرز خدمت و شستشوی نصیب بیرونی کولر گازی دعوا نماییم . کارشناسان دکان اینترنتی یکنام درین مقاله طریق شستشوی کندانسور کولر گازی را به دو صورت یادگرفتن داده اند . بخش اولیه اختصاصی افرادی است که به طور کامل مبتدی و تازه کار بوده و با مساله فنی به هیچ وجه شناخت ندارند . فراگیری دوم هم مربوط به افرادی است که تا حدودی با مساله فنی شناخت دارا‌هستند و کار کشته به انجام شغل های فنی می باشند . در‌پی این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید کولر گازی خویش را خدمت و پاک فرمایید تا خرید کولر گازی خویش را شادی بخش خیس نمائید .

یاد آوری : قبلی از انجام هر اقدامی حتما کولر گازی خویش را از برق جدا فرمائید . برای انجام این کار میتوانید دوشاخه کولر را از پریز برق جدا فرمائید و یا این که فیوز مرتبط با کولر گازی را انقطاع فرمائید .

یادگرفتن در آغاز : منحصربه‌فرد اشخاص تازه کار

در‌صورتی‌که شما جزء کسانی میباشید که شناخت نخستین با مساله فنی را ندارند , گشوده نیز اضطراری نیست در باب خدمت کولر گازی خویش نگران باشید . با رعایت مساله و اصول نخستین ای که در پی گفته می شود می‌توانید سرمادهی بیشتر و بازدهی دوچندان بالاتری را از کولر گازی خویش اخذ نمائید و مصرف برق در خانه خویش را هم به شدت کاهش دهید .

صورت پنل فرنگی یا این که کندانسور کولر گازی اسپلیت شبیه با رادیاتور اتومبیل است . در تصویر پایین می‌توانید پنل فرنگی یک کولر گازی را ببینید . در شرایطی که در خانه خویش یک دستگاه کارواش خانگی دارید با امداد این دستگاه نصیب پشتی و اطراف کندانسور را با اب مالامال فشار بشویید و کارایی نمائید اثری از ذرات گرد و غبار و کثیفی بر روی ان باقی نماند . در حالتی‌که نیز دستگاه کارواش خانگی ندارید می‌توانید با امداد یک شیلنگ آب این کار را به رمز انجام برسانید .
در طول انجام شستشو ابدا نگران اسیب وصال به موتور دستگاه نباشید . موتور کولر به نحوی پباده سازی شده‌است که تماما در قبال آب عایق بوده و ذرات اب اصلا در باطن ان نفوذ نخواهند کرد .

بعداز اتمام شستشو دربین یک تا دو ساعت اسپلیت را روشن نکنید و طاقت نمائید تا تماما کم آب شود . بعداز گذشت این زمان زمان می‌توانید کولر خویش را روشن نمائید و از سرمای شادی بخش آن برخوردار گردید .

در طول انجام این کار بدین نکته اعتنا داشته باشید که پره های دستگاه دوچندان می باشند و بایستی تلاش نمائید پاشش اب را به درون کندانسور به طوری انجام دهید که در اثر فشار اب این پره ها مبتلا خمیدگی نشوند و بر روی نیز قرار نگیرند . در شرایطی که این موردها را رعات نمائید و کار شستشو را هم به خیر و خوبی انجام دهید , می‌توانید با همین کار معمولی سرمای مضاعف بیشتری از کولر گازی خویش اخذ فرمائید .

فراگیری دوم : منحصر اشخاص آشنا با مساله فنی

در صورتیکه شما قسمتی از کسانی می‌باشید که مقداری با مساله فنی اشنایی دارید خوب تر است پیشین از شستشوی کندانسور درب بالایی آن را با پیچ گوشتی مطلوب گشوده نمائید . درب بالایی کولر گازی و محل پیچ های آن به نیکی در صورت تحت معین شده‌است . بعداز گشودن درب بالایی کندانسور می بایست فین های جانور در آن را با یاری فشار آب شیلنگ و یا این که دستگاه کارواش خانگی با اعتنا بشویید و کارایی نمائید هیچ جور ذرات گرد و غبار را در میان فین ها باقی نگذارید .

بعد از پاک کردن فین ها , نوبت به باکس برق کناری آن میرسد . تلاش فرمایید تمام گرد و غبار جانور در باکس و میان سیم ها را منزه نمائید . نیز چنین پیچ های حافظ سیم ها را هم تماما محکم فرمایید تا در طول روشن کردن کولر صداهای ناشی از آن به شدت کاهش پیدا نماید . بعد از انجام این فرآیند درب بالایی اسپیلت را به موقعیت اول خویش برگردانید .
با انجام همین شغل های در ظاهر معمولی و پیش پا افتاده می‌توانید بازدهی کولر گازی خویش را به طور قابل مراعات ای ارتقا داده و مصرف برق آن را هم کاهش دهید . نیز چنین همین شغل های بی آلایش قدمت کولر شمارا ارتقا داده و بازدارنده از حاد شدن آن در زمستان خواهد شد .

 

...
نویسنده : مدیر بازدید : 8 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 15:27

close
تبلیغات در اینترنت